נעים להכיר!

שמי שגית גל,  ואני "ילדת טבע" אמיתית. גדלתי באוגנדה באפריקה וכיום אני חיה ונושמת את הטבע שסביבי ביבנאל שבגליל, בחווה האקולוגית שהקמתי, שנקראת, איך לא, 'בחזרה אל הטבע'.

פירות וירקות אורגניים הם המזון העיקרי שלי, ויער המאכל שהקמתי בחווה הוא ה"מטבח" שלי.

אני אשה חרדית, חב"דניקית, טבעונית וגם אקטיביסטית למען בעלי חיים.

 

אני מאמינה

אני מאמינה שחזרה אל הטבע הוא הכוח המרפא הגדול ביותר של בני אדם בכל המובנים: בריאותיים, רגשיים וסביבתיים. 

אני מאמינה שאורח החיים המבוסס על אכילת הפירות כדרך חיים, הוא המתנה הגדולה ביותר שאנחנו יכולים לתת לעצמנו ולעולם. אורח חיים פירותני מעניק לנו את החיבור העוצמתי והקרוב ביותר אל הטבע.

אני מאמינה שקיים בנו כל הידע שיכול לכוון אותנו לתזונה האופטימלית שלנו. אנחנו צריכים רק להתחבר לאינסטינקטים הטבעיים שבנו, והם אלה היודעים לכוון אותנו הכי נכון והכי מדויק מבחינה תזונתית. אין לנו צורך לקבל תפריטים או הדרכות חיצוניות, יש לנו צורך לחזור להקשבה אל עצמנו. כל זה קורה רק כשאנחנו אוכלים את המזון הטבעי שלנו, הפירות. 

אני מאמינה שעל מנת לחוות בריאות טובה, להיות באנרגיות טובות כל היום , לחזור לכושר, להתחזק גופנית, וכן, גם למנוע או להירפא ממחלות, כמו, סרטן, סוכרת, טרשת עורקים, ומחלות כרוניות רבות שהם פועל יוצא , צריך פשוט ללמוד לאכול בחזרה את המזון הטבעי שלנו. לחזור בחזרה אל הטבע.

ולסיום, אני מאמינה שהכל לטובה, וצרות מזמינות אותנו לצאת לדרך חדשה.

הרב יצחק גינזבורג

אישית זכיתי בהדרכה קרובה של אחד מגדולי צדיקי הדור, הרב יצחק גינזבורג, מגדולי החסידיםו המקובלים שבדורנו, קדוש וטהור, איש אשכולות, בקי בכל תחומי המדע והרוח, בעל למעלה מ – 150 ספרים עמוקים ומדהימים בכל תחומי החיים, ומלחינם של למעלה מ – 500 ניגונים. אדם מעורר השראה המחבר אותך עם האינסוף ועם האהבה העצומה שיכולה לרפאות את העולם ואת נפש האדם.

בזכות קירבתי לרב גינזבורג זכיתי לחוות ניסים במוחשי, לראות אנשים עוברים מהמוות לחיים, לראות פקידת עקרות ועוד סיפורי ניסים רבים.

כמו כן, זכיתי לטעום ולהפנים את גישתו הייחודית של הרב גינזבורג בהדרכה של אנשים בדרך החסידות המבוססת על העקרונות של להפוך את החושך לאור, שמחת חיים כדך חיים, כיצד לפרוץ דרכים חדשות ולחולל שינוי, והחשוב מכל, חיבור ישיר, אישי ובלתי אמצעי עם מי שאמר והיה העולם.

כל אלה ועוד עוזרים לי מאד כמדריכה של אנשים בדרך אל השינוי שאותו אני מגדירה כחזרה אל אכילת גן העדן.

כמובן שגישתו של הרב המשלבת תורה ומדע ורואה בזה חשיבות עליונה, באה לידי ביטוי בשיטת 'שלוש מדרגות התזונה' , המבוססת למעשה על חידוש תורה ועל מבנים חסידיים בחסידות וקבלה , כמו מבנה השלוש – הכנעה, הבדלה, המתקה, אשר יורחב אי"ה, בקורס בפני עצמו.

רקע אקדמי ומקצועי

 • בעלת תואר ראשון במדעי בעלי החיים בפקולטה לחקלאות ברחובות, האוניברסיטה העברית 
 • בעלת תואר שני במדעים בחינוך מדעים, אוניברסיטת בר אילן. 
 • בעלת תעודה 'מומחית לתזונה צמחית' מאוניברסיטת קורנל, ארה"ב.
 • בוגרת קורס Nutrition and Chronic Disease, אוניברסיטת קורנל, בהדרכת פרופ' קולין קמפבל.
 • בעלת תעודה ליעוץ לאורח חיים בריא, מכללת תילתן.
 •  בעלת תעודה לאימון אישי לתזונה מ NCS – בית הספר למאמני תזונה.
 • מייסדת שיטת ריפוי תזונתי "שלוש מדרגות התזונה": אכילת פירות, אכילת צמחים, אכילת כל.
 • בעלת 10 שנות ניסיון בהדרכה במשרד החינוך.
 • מרצה במסגרות שונות בנושאי תזונה ואקולוגיה.
 • מקדמת עדכון תוכנית לימודים במדעים של משרד החינוך, בדגש על תזונה, בריאות, אקולוגיה וזכויות בעלי חיים – כנציגת פורום מורים, בשנת 2020.
 • משתתפת בוועדת המזון של האו"ם, בתת ועדה של חינוך לקידום מזון מבוסס צומח, בשנת 2022.  
 • מקדמת בתי ספר ל"ירוקים", במסגרת החברה להגנת הטבע בשנים 2017-2019. 
 • חברה בוועדה לאיכות הסביבה במועצה מקומית יבנאל. 
 • אחרון אחרון חביב, מקימת החווה האקולוגית "בחזרה אל הטבע", ביבנאל, הכוללת יער מאכל אורגני בשיטת הפרמקלצ'ר. בתוך החווה הוקמה גם חוות חופש של בעלי חיים, בדגש על החזרתם אל התנאים הטבעיים שלהם. 

 

חווה אקולוגית